Region

Śląskie: Będą pieniądze na walkę ze smogiem!

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja dotycząca możliwości uzyskania dofinansowania na likwidację niskiej emisji

 

Wyburzają ludziom domy, żeby wybudować drogę!

Celem konferencji było przede wszystkim promowanie działania 1.7 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2010 jako źródła pozyskania środków na dofinansowanie projektów dotyczących likwidacji niskiej emisji i upowszechnienie wiedzy o działaniu oraz o zasadach i trybie udzielania wsparcia.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego zaznaczył, że ochrona środowiska jest jednym z priorytetów Zarządu Województwa Śląskiego, a najbardziej cieszy fakt, że jakość powietrza w naszym regionie będzie systematycznie się poprawiać.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2010 (POIiŚ) to krajowy program wspierający gospodarkę niskoemisyjną, ochronę środowiska, przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu, transport i bezpieczeństwo energetyczne.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja dotycząca możliwości uzyskania dofinansowania na likwidację niskiej emisji (fot.slaskie.pl)
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja dotycząca możliwości uzyskania dofinansowania na likwidację niskiej emisji (fot.slaskie.pl)

Podczas debaty zostały także zaprezentowane konieczne do spełnienia wymagania oraz metodyka wypełniania wniosku o dofinansowanie. Przedstawiono 3 zakresy projektów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ogłoszonych przez Fundusz konkursach. Nabór wniosków trwa do 27.05.2019 r. Konferencja stanowiła forum do udzielania wyjaśnień w ramach konsultacji przy stolikach eksperckich.

źródło: slaskie.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close