Śląskie: Co grozi naszym dzieciom w internecie? Specjaliści ostrzegają, że bardzo wiele!
Czego unikać w internecie oraz gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w sieci? Dziś o tych zagrożeniach dyskutowali nauczycieli, pedagodzy i psycholodzy w Pszczynie.
TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS
-Rodzic za 30 zł kupując pakiet internetu uważa, że kupuje sobie niańkę, bo dziecko jest spokojne, nie krzyczy, nie wałęsa się po mieście, siedzi przy komputerze, zagląda na strony internetowe, generalnie wszystko jest ok. Ale to nie jest ok i okazuje się, że internet jest ogromnym zagrożeniem – podkreśla Damian Cieszewski, wicestarosta powiatu pszczyńskiego.
Również pszczyńska policja stara się edukować rodziców. Bo nie wszystko wydaje się tutaj takie oczywiste.
-Taki portal jak facebook jest od 13 roku życia, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Młodzi ludzie już w drugich i trzecich klasach szkoły podstawowej już takie konta mają, bo koleżanka lub kuzyn mają. A potem rodzice na wywiadówkach są zaskoczeni, że ich dzieci takie konta i profile mają i używają – mówi mł. aps.Szymon Czysz, KPP w Pszczynie.
A tu o hejt nietrudno. Dane publikowane na portalach społecznościowych bardzo często trafiają w ręce osób niepożądanych, stają się dowodami w sprawach sądowych, mogą doprowadzić również do depresji. I dla tego w Tychach ruszają kursy Rodzic w internecie.
-Realizujemy ten projekt, aby pomóc zrozumieć im rzeczywistość dzieci, ale i wspierać dzieci, informować ich o tym jak można walczyć z hejtem, z nienawiścią w internecie – mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy UM Tychy.
Specjaliści od bezpieczeństwa sieci podkreślaj: ważne, aby pamiętać, że prawdziwe życie nie toczy się w internecie.
autor: Monika Herman
Ktoś porywa dzieci w Gliwicach? Policja wydała komunikat
Koronawirus w województwie śląskim: Jak rozpoznać groźną chorobę? [WIDEO]