KrajRegion

Koronawirus w województwie śląskim: Jak rozpoznać groźną chorobę? [WIDEO]

Do 48 wzrosła liczba osób objętych tak zwanym biernym nadzorem służb sanitarnych. To osoby, które były w Chinach w ciągu ostatnich dni i mogły zostać zarażone koronawirusem bądź miały kontakt z takimi osobami.

 

TOP 5 Silesia Flesz radzi, jak stracić fortunę i jak zrobić oborę w Obornikach?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nie mamy potwierdzonych przypadków zachorowań wywołanych koronawirusem. Wszystkie osoby, które są nadzorowane obecnie są zdrowie i w momencie kiedy wystąpią objawy kliniczne zostaną wdrożone odpowiednie procedury. Taki nadzór prowadzony jest przez 14 dni i w momencie jeżeli te osoby będą zdrowe nadzór zostanie zakończony – mówi Renata Cieślik-Tarkota, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach

Wśród objawów zarażenia się koronawirusem wymienia się temperaturę ciała powyżej 38°C oraz kaszel i duszność.

Infekcja zdecydowanie dotyczy płuc. Trudno jest więc mówić o objawach grypowych, raczej trzeba mówić o pewnego rodzaju wirusowym zapaleniu płuc z gorączką. Choroba ta wydaje się być szczególnie niebezpieczna dla osób starszych, dlatego że zachorowania występowały u osób pomiędzy 40 a 80 rokiem życia, śmiertelność też była wyższa u osób starszych i raczej jest groźniejsza dla osób, które mają choroby przewlekłe – takie jak cukrzyca, choroby neurologiczne czy choroby układu oddechowego – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Eksperci przypominają, by dbać o własną odpornością i pamiętać o myciu i dezynfekowaniu rąk. Zalecane jest unikanie wyjazdów w rejony, gdzie zachorowania występują.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne z Katowic prosi o pomoc! „Nie mamy w czym gotować dla biednych!’

Rybnik: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego będą opłaty!

Harcerze z Knurowa chcą kupić mobilną harcówkę. Ruszyła wyjątkowa zbiórka [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close