RegionWiadomość dnia

Harcerze z Knurowa chcą kupić mobilną harcówkę. Ruszyła wyjątkowa zbiórka [WIDEO]

Harcerze z 1. drużyny harcerskiej w Knurowie nie mają gdzie magazynować swojego sprzętu. Nie są też w stanie zabrać go na swoje wyprawy. Stąd pomysł na zakup mobilnej harcówki.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-To projekt tzw. kontenera kwatermistrzowsko-pionierskiego, gdzie cały sprzęt harcerski będzie zgromadzony w jednym miejscu. Dzięki mobilnej harcówce będziemy mogli wyjeżdżać na wspólne biwaki, obozy, ale i służyć pomocą mieszkańcom okolicmówi ks. Piotr Larysz, duszpasterz harcerzy Archidiecezji Katowickiej.

A na wyjazdy harcerskie potrzebnych jest bardzo wiele rzeczy.

-Łóżka polowe, namioty, różnego rodzaju piły, agregat też jest potrzebny, skrzynkę pionierską z różnymi narzędziami. To jest taki podstawowy zestawwymienia Damian Głowacki, 1 drużyna harcerska w Knurowie.

Nowa mobilna harcówka to koszt prawie 40 tys. złotych, które harcerze postanowili uzbierać. Pomagają im w tym rodzice i mieszkańcy Knurowa.

Harcerze z Knurowa chcą kupić mobilną harcówkę. Ruszyła wyjątkowa zbiórka
Harcerze z Knurowa chcą kupić mobilną harcówkę. Ruszyła wyjątkowa zbiórka

-Zrobiliśmy bazarek, licytacje, gdzie licytowaliśmy wszystko od wazoników, znaczków, przez świeczniki, rowery i różnego rodzaju sprzęty – mówi Patrycja Langner, organizatorka zbiórki.

Ale na tym nie koniec. Od kilku miesięcy trwa również zrzutka pod hasłem – Mobilna Harcówka dla ZHP Knurów. Na razie udało się zebrać ponad 1200 zł. Ale harcerze nie poddają się – liczą każdy grosz i marzą o kolejnej wyprawie z kompletnym wyposażeniem.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Radio Silesia bije rekordy słuchalności! Ludzie je kochają, słuchają a nawet… przynoszą ciasto! [WIDEO]

Sprawdź, czy masz objawy groźnego koronawirusa! NFZ i Ministerstwo Zdrowia wydają zalecenia!

UWAŻAJCIE! Oszuści wykorzystują RODO i wyłudzają mnóstwo pieniędzy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close