AlarmRegion

Rybnik: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego będą opłaty!

Miały być bezpłatne i służyć wszystkim mieszkańcom. Obiekty takie jak chata solna i chata grillowa w rybnickiej dzielnicy Golejów powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Od nowego roku korzystanie z nich nie jest już jednak darmowe.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Ludzie chcieliby z tego korzystać, ale nie mogą. Trzeba będzie zapłacić, po klucze pojechać do zieleni miejskiej i dopiero wtedy po uiszczeniu opłaty będzie można z tego korzystać – mówi Piotr Wagner, Rada Dzielnicy Golejów.

Obiekty zostały zamknięte i na razie nikt z nich nie korzysta. Dla wielu zasady udostępniania ich przez miasto przestają być czytelne.

-Społecznie chodziliśmy po podpisy, żeby to miejsce stworzyć, a teraz chcą nam to dać odpłatnie. To jak to jest? My się o to staraliśmy z budżetu obywatelskiego – mówi Bronisław Trzebuniak, Rada Dzielnicy Golejów.

Regulamin obiektu mówi jasno, że korzystanie z niego ma być bezpłatne. Władze miasta zapewniają, że trzeba będzie zapłacić tylko w przypadku większych imprez.

Rybnik: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego będą opłaty!
Rybnik: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego będą opłaty!

-Rzeczywiście będą pobierane symboliczne opłaty za udostępnienie tego terenu ze względu na wzbudzenie w mieszkańcach większego poczucia odpowiedzialności za to miejsce. Zdarzało się tak, że odbywały się tam imprezy – po tych imprezach trzeba było posprzątać, powstawały zniszczenia, to wszystko robiła Zieleń Miejska. Tymczasem odpowiedzialność miała być gdzie indziej za to miejsce – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku.

 

Rocznie z obiektu korzysta prawie 5 tys osób.

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Radio Silesia bije rekordy słuchalności! Ludzie je kochają, słuchają a nawet… przynoszą ciasto! [WIDEO]

Sprawdź, czy masz objawy groźnego koronawirusa! NFZ i Ministerstwo Zdrowia wydają zalecenia!

UWAŻAJCIE! Oszuści wykorzystują RODO i wyłudzają mnóstwo pieniędzy!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close