KrajRegion

Ruda Śląska: W czwartek protest w sprawie finansowania sportu: „Żółta kartka dla zarządu i rady miasta”

Ruda Śląska: W czwartek o godzinie 16:00 na Placu Jana Pawła II, tuż pod urzędem miasta, rozpocznie się protest przeciwko polityce zarządu i rady miasta wobec finansowania sportu w Rudzie Śląskiej.

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

 

Ruda Śląska: Protest dot. finansowania sportu

Przypomnijmy, że na dofinansowanie sportu w Rudzie Śląskiej na rok 2020 przewidziano jedynie 300 tysięcy złotych, natomiast kluby mogą starać się o tak zwane małe granty do wysokości 10 tys.

Spotykamy się w czwartek 30.01.2020 r. o godzinie 16:00 na Placu Jana Pawła II, aby zaprotestować z powodu braku środków na sport w budżecie na 2020 rok. Nie pozwólmy zniweczyć dorobku wielu pokoleń.  Zapraszamy działaczy, trenerów, jak również zawodników i rodziców. Nie bądź obojętny!!! – piszą organizatorzy protestu w mediach społecznościowych.

Finanse miasta są wyjątkowo napięte. Co obciąża mocno miejski skarbiec? Zmiany w opodatkowaniu PIT, z którego miasto czerpie sporą pulę środków do budżetu. Także wzrost płacy minimalnej, podwyższone opłaty i podwyżki dla nauczycieli. To jest przyczyna, dla której miasto rezygnuje z realizacji zadań fakultatywnych, a takim niestety jest finansowanie sportu.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duda na 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz: Fałszowanie historii i wykorzystywanie Auschwitz to bezczeszczenie pamięci ofiar! [WIDEO]

Dwóch nastolatków strzelało do księży! Są już w rękach policji [FOTO]

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

 

źr.: rudaslaska.com.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close