KrajRegionŚwiatZdrowie

Sprawdź, czy masz objawy groźnego koronawirusa! NFZ i Ministerstwo Zdrowia wydają zalecenia!

W Polsce nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku groźnego koronawirusa z Chin. Ale Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia wydają już specjalne zalecenia, jak rozpoznać objawy koronawirusa 2019-nCoV i co zrobić, jeśli stan naszego zdrowia mocno nas zaniepokoi.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej zaleca, aby bacznie obserwować swój organizm szczególnie, jeśli w ostatnim czasie byliśmy w Chinach lub Azji – bo tam przypadków śmiertelnie groźnego wirusa jest najwięcej:

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz poniższe objawy:
-temperatura ciała powyżej 38℃;
oraz
– kaszel, duszność
powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania. Listę szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie całego kraju znajdziesz w załączniku poniżej.

Pamiętaj, że istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w Chinach lub kontakt z osobą, która była w ostatnim czasie w Chinach.

Minister Zdrowia i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Jednocześnie podkreślamy, że dotychczas w Polsce nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

Przypominamy, że mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem.

Pamiętajmy przy tym, że grypy również nie można lekceważyć. W przypadku pojawienia się objawów grypowych takich jak:
– temperatura ciała powyżej 38℃;
– ogólne złe samopoczucie;
– bóle mięśni i stawów;
– kaszel, katar, duszność
– zalecamy wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem

źródło: Ministerstwo Zdrowia
red:W.Żegolewski
Image by Parentingupstream from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duda na 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz: Fałszowanie historii i wykorzystywanie Auschwitz to bezczeszczenie pamięci ofiar! [WIDEO]

Dwóch nastolatków strzelało do księży! Są już w rękach policji [FOTO]

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close