RegionWiadomość dnia

Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali! [WIDEO]

Co trzeba mieć w głowie, żeby uwierzyć w fake newsy, mówiące o tym, że pies czy kot może przenieść na nas koronawirusa! Okazuje się, że wystarczająco mają w głowach niektórzy mieszkańcy Sląska i Zagłębia, bo schroniska zapełniają się wyrzucanymi rzekomo przez koronawirusa zwierzętami! Z apelem o ludzkie traktowanie naszych czworonożnych przyjaciół w tym trudnym czasie zwróciły się już do mieszkańców władze Sosnowca i Bierunia.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Właściciele zwierząt obawiają się, że te mogą przenieść koronawirusa. Mimo że stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia w tej sprawie jest wyraźne – obecnie nie ma żadnych dowodów na to, żeby zwierzęta domowe jak psy, czy koty, mogły być nosicielami, to w niektórych miastach właściciele porzucają swoje czworonogi. Apele, aby tego nie robić wystosowali między innymi prezydenci Mysłowic i Sosnowca.

Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali!
Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali!

– Nie pozwólmy, nie dopuśćmy do tego, żeby zwierzęta lądowały na zewnątrz, żeby były wyrzucane z domów. Ja mam dwa koty, mieszkam z nimi, śpię z nimi. Nic mi nie grozi, lekarze potwierdzili, że można z nimi spokojnie spać pod jednym dachem mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Głos w tej sprawie zabrał też prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który zaapelował, aby nie zostawiać pupili w tych ciężkich chwilach.

Proszę, UDOSTĘPNIJCIE ??. W niedzielę pisałem Państwu o głosach, jakie do nas docierają w sprawie porzuconych zwierząt…

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Poniedziałek, 16 marca 2020

– Zgłosiły się do mnie organizacje, które działają na rzecz zwierząt, z prośbą, żeby taki komunikat się pokazał, bo są takie informacje, że ludzie chcą pozbywać się zwierząt. Ja wierzę, że to są pojedyncze przypadki, ale my musimy reagować na bieżąco i właśnie o takich rzeczach naszych i nie tylko naszych mieszkańców informować – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nawet jeśli ktoś nie może odpowiednio zająć się zwierzęciem, bo chociażby obawia się z nim wyjść na spacer, może skorzystać z różnych form pomocy.

 

– Jeżeli nie mamy nikogo bliskiego, jesteśmy osobą starszą, możemy poprosić kogoś znajomego, żeby znalazł nam takie wsparcie. Są takie grupy na facebooku, które umożliwiają poproszenie innych osób o to, żeby w razie potrzeby wyszły z naszym zwierzakiem – mówi Daria Morawska, była kierownik schroniska w Mysłowicach.

Z kolei w Sosnowcu taką pomoc oferuje jedna z trenerek i behawiorystek psów.

Pamiętajcie! Zwierzęta domowe nie roznoszą #koronowisaTo Wasi i nasi Przyjaciele!❤❤❤

Opublikowany przez Miasto Ustroń Poniedziałek, 16 marca 2020

autor: Paweł Jędrusik
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom: Chory na koronawirusa pacjent jest z Tarnowskich Gór. Przebywa w domowej kwarantannie

Epidemia koronawirusa: Granica z Czechami jak twierdza! Służby powstrzymują koronawirus [WIDEO]

Katowice: Koronawirus opustoszył śląskie kościoły. Msze przy niemal pustych ławkach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

6 thoughts on “Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali! [WIDEO]”

  1. Ludziska ogarnijcie się do cholery … Pies to nie zabawka czy przedmiot . Pies tak jak człowiek ma uczucia i jest członkiem rodziny . Dziecko też byście wyrzucili lub usypiali . ZWIERZĘTA DOMOWE NIE ZARAŻAJĄ KORONOWIRUSEM I NIE SĄ NOSICIELAMI KORONOWIRUSA. !!!!!!!!!!!!!!!!

  2. W Życiu bym tak nie postąpiła !!!!!! Kto to widział taki ciemnogród w tych czasach .Boże widzisz a nie grzmisz ,ludzie się już nigdy nie opamiętają tyle lat mam swoją sunie prawie 15 lat to kupa czasu przeszlismy nie jedną pròbe razem .Szanujmy sie nazwzajem bo to nasi czlonkowie rodzin a nie jakieś śmieci na odrzut …wstyd mi ze w naszym kraju są tacy ludzie ,którzy myślą inaczej…

  3. Świat oszalał i to już dawno niestety………Ludzie traktują zwierzęta jak śmieci, zabawki które zmieniamy jak się znudzą…… Nie rozumiem tego i nigdy nie zrozumiem…..Nie mam szacunku do takich ludzi…pałam do nich nienawiścią. I życzę WAM WSZYSTKIM aby karma do Was wróciła!!!!
    I żebyście to Wy znaleźli się na miejscu tych zwierząt !!

    1. jeżeli już to człowiek zarazi zwierzę bo zwierzę choruje na ludzkie choroby i natomiast człowiek może się okazać zrazić tylko wścieklizną

  4. Ludzka Głupota kolejny okaz zwierzę nie zabawka a z takiego człowieka to ku*wa zero w nim człowieczeństwa każdego takiego frajera na śmieci wystawić!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close