RegionWiadomość dnia

Śląskie: Gdzie nowi prezydenci i burmistrzowie, a gdzie zmian nie ma? [WYNIKI II TURY WYBORÓW]

Za nami II tura wyborów prezydenckich. W województwie śląskim zmiany przeplatają się z obroną – i to udaną – stanowisk przed dotychczasowych włodarzy miast i gmin.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ


W Rudzie Śląskiej zmiany nie będzie. Grażyna Dziedzic pewnie pokonała w drugiej turze Marka Wesołego. –Myśmy liczyli na to, że wygramy, że mieszkańcy docenią to, co przez osiem lat robiliśmy, a tak naprawdę co przez ostatnie cztery lata już było widać. Pierwsza moja kadencja to było czyszczenie miasta, pozyskiwanie środków żeby przetrwać, oszczędzania i robienie projektów na następną kadencję. W drugiej kadencji było widać, że miasto się zmieniło i mieszkańcy to docenili – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

W Rudzie Śląskiej zmiany nie będzie. Grażyna Dziedzic pewnie pokonała w drugiej turze Marka Wesołego
W Rudzie Śląskiej zmiany nie będzie. Grażyna Dziedzic pewnie pokonała w drugiej turze Marka Wesołego

O osiadaniu na laurach mowy nie ma – podkreśla Grażyna Dziedzic. Z podobnego założenia wychodzi prezydent Zabrza. Małgorzata Mańka-Szulik pokonała w drugiej turze wyborów Agnieszkę Rupniewską, choć różnica głosów była niewielka. -Zabrze nie dało się zmanipulować, Zabrze stawia jednak na zrównoważony rozwój. Po raz kolejny zabrzanie obdarzyli mnie zaufaniem. To bardzo cenne dlatego, że wiele projektów zostało rozpoczętych (…) bardzo się cieszę, że wspólnie z mieszkańcami Zabrza będę mogła nie tylko podejmować kolejne działania, ale przede wszystkim, że wspólnie zobaczymy efekt dotychczasowej pracy – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Zmiany nie ominęły Dąbrowy Górniczej. Wygrał Marcin Bazylak, dotychczasowy wiceprezydent, który miał poparcie ustępującego prezydenta Zbigniewa Podrazy. W wyborczym pojedynku pokonał Roberta Warwasa.

Zmiany nie ominęły Dąbrowy Górniczej. Wygrał Marcin Bazylak
Zmiany nie ominęły Dąbrowy Górniczej. Wygrał Marcin Bazylak

W Mysłowicach najbliższe pięć lat będzie należało do Dariusza Wójtowicza, który w drugiej turze zmierzył się z Wojciechem Królem.

W Mysłowicach najbliższe pięć lat będzie należało do Dariusza Wójtowicza
W Mysłowicach najbliższe pięć lat będzie należało do Dariusza Wójtowicza

-Duży kredyt zaufania. Teraz trzeba zrobić wszystko żeby tych ludzi nie zawieść i pracować. Ja nie jestem politykiem. Ja jestem społecznikiem. Mam nadzieję, że to społeczne podejście przyniesie efekty – podkreśla Dariusz Wójtowicz, wygrał drugą turę wyborów w Mysłowicach

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w szpitalu w Pyskowicach. Matka umarła chwilę po śmierci dziecka!


-Przede wszystkim chcę Dariuszowi Wójtowiczowi pogratulować zwycięstwa. To ogromna odpowiedzialność. Został prezydentem miasta o ogromnym potencjale, ale także o ogromnych oczekiwaniach. Nasze programy i nasze wizje się różniły, mieszkańcy zdecydowali – podkreśla Wojciech Król. -Życzę, żeby mógł jak najwięcej zrealizować ze swojego programu i swoich obietnic, chociaż zdaje sobie z tego sprawę, że to nie będzie łatwe – dodaje Wojciech Król, kandydat na prezydenta Mysłowic w II turze wyborów.

Na realizację swoich programów i obietnic nowi i dotychczasowi prezydenci mają pięć lat.
(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close