Region

Śląskie: Noga z gazu! Dziś policyjna akcja „Prędkość”

Dziś od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu mikołowskiego można zauważyć wzmożoną liczbę policjantów drogówki. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęli oni bowiem kontrolno-prewencyjne działania pod nazwą „Prędkość”.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Funkcjonariusze, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Akcja potrwa do godziny 22.00.

Szczególną rolę mają policjanci z grupy pn. Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak, m. in. przekraczanie prędkości. W służbie używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 

źr. KPP Mikołów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close