AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Śląskie: Od ponad dwóch lat znęcał się nad swoją matką. 40-latek zamieszkał z matką po wyjściu z więzienia

Kolejny domowy oprawca odpowie przed sądem. Tym razem świętochłowiccy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. 40-latek wrócił do „rodzinnego domu” po wyjściu z więzienia.

 

Świętochłowicka policja zatrzymała 40-letniego mężczyznę, który od ponad dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 62-letnią matką. Kobieta nie wytrzymała ciągłej presji ze strony syna i poprosiła o pomoc policję. Patrol mundurowych, który przybył na miejsce ustalił, że 40-letni syn pokrzywdzonej po zakończeniu odbywania kary więzienia wrócił do domu matki, gdzie zamieszkał. Od tamtej pory nękał kobietę.

Mężczyzna wielokrotnie poniżał swoją matkę, popychał ją, a także groził jej pozbawieniem życia. Żeby tego było mało, domowy oprawca ukradł kobiecie pieniądze oraz wielokrotnie demolował jej mieszkanie.

Po zatrzymaniu, agresor trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się na swoją matką, zarzut kradzieży oraz zniszczenia mienia.

Mężczyźnie grozi zaostrzenie kary z uwagi na to, że działał w warunkach tak zwanej „recydywy”, czyli powrotu do przestępstwa. 40-latek został oddany pod dozór świętochłowickiej policji. Dodatkowo mężczyzna otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia jej mieszkania.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close