RegionWiadomość dnia

Śląskie: Rozpaliła ognisko. Nie mogła poradzić sobie z żywiołem. Dzięki reakcji służb nie doszło do tragedii

O dużym szczęściu może mówić 71-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta rozpaliła ognisko, które szybko rozprzestrzeniło się na nieużytki. Chcąc ugasić pożar, doznała obrażeń ciała. Nie mogąc opanować żywiołu, na pomoc wezwała policjantów.

 

W środę (11.04), około godz. 16.20, dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację o pożarze traw w rejonie ul. Zielonej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Tam zauważyli kobietę, która próbowała gasić pożar. Widząc sytuację, wezwali na miejsce straż pożarną oraz pogotowie. Udzielili pomocy kobiecie i sami do przyjazdu strażaków, zaczęli gasić płomienie. Jak później ustalili, 71-latka rozpaliła ognisko, które szybko rozprzestrzeniło się na nieużytki. Kobieta, chcąc ugasić pożar, przewróciła się i doznała obrażeń ciała. Strażacy ugasili płomienie, a kobieta trafiła pod opiekę ekipy karetki pogotowia. Dzięki reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close