Region

Śląskie: Silesia Marathon. Autobusy i tramwaje ustąpią biegaczom

Dziś ulice Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic zamienią się w arenę sportowych zmagań. Zaplanowany Silesia Marathon dla pasażerów komunikacji miejskiej oznacza utrudnienia. Zmienione zostaną trasy przejazdu 57 linii autobusowych oraz wstrzymany zostane ruch 13 linii tramwajowych. Dla zminimalizowania niedogodności Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi specjalnie linie autobusowe S1 i S2.

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


XI edycja Silesia Marathon rozpocznie się 6 października pod Stadionem Śląskim w Chorzowie. Trasy przebiegać będą w Katowicach, m.in. ulicami Chorzowską, Francuską, Graniczną, Pułaskiego, 1 Maja, Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Le Ronda, Telewizyjną, Bytkowską oraz alejami Korfantego i Roździeńskiego. W Mysłowicach będą to, m.in. ulice Mikołowska i Obrzeżna Zachodnia, a w Siemianowicach Śląskich, m.in. Mysłowicka, Powstańców, Głowackiego i Katowicka. Utrudnienia będą występować w godzinach 8:30 – 14:00. – Przepraszamy pasażerów za te niedogodności. Do tego typu imprez po prostu musimy się dostosować – tłumaczy rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Łowca pedofili w akcji! W Katowicach złapał chętnego na seks z 14-latką!

Szok! Miasto chce sprzedać kolejną działkę przy Parku Śląskim?! [WIDEO]

Plaga włamań w Katowicach! W mieście grasuje seryjny złodziej! [WIDEO]

Zarząd Transportu Metropolitalnego – dla zminimalizowania niedogodności związanych z organizowanym wydarzeniem – uruchomi dodatkowe linie autobusowe. Będą one oznaczone symbolami S1 i S2 oraz połączą centrum Katowic z dzielnicami Dąb, Koszutka i Józefowiec. Ponadto 5 i 6 października uczestnicy biorący udział w zawodach oraz wolontariusze pracujący przy nich zwolnieni będą z obowiązku uiszczania opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej. Do bezpłatnych przejazdów uprawniać będzie numer startowy uczestnika biegu Silesia Marathon lub identyfikator wolontariusza. – Jesteśmy otwarci na taką współpracę. Chcemy w ten sposób być aktywnym uczestnikiem społecznego życia regionu. Swoją otwartością i aktywnością pragniemy wspólnie z miastami i organizatorami wydarzeń być bliżej mieszkańców Śląska i Zagłębia – mówi Wawrzaszek.

Informacje dotyczące utrudnień związanych z biegiem Silesia Marathon dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Rozkład i Komunikaty – Komunikaty. W ogłoszeniu można zapoznać się z zaplanowanymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zainteresowani mogą także dzwonić na czynną przez całą dobę i bezpłatną infolinię ZTM (800 16 30 30).

 

źr. ZTM

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close