AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: THC, amfetamina, kokaina. Teraz każdy narkotyk w Waszym organizmie wykryje elektroniczny analizator

Mikołowska jednostka policji została wyposażona w nowe urządzenie do wykrywania obecności narkotyków. Sprzęt szczególne zastosowanie ma mieć w pracy policjantów drogówki, aby ci, podczas codziennej służby, mogli uniemożliwić kierowanie pojazdami osobom będącym właśnie pod wpływem środków odurzających.

 

W mikołowskiej komendzie odbyło się szkolenie, adresowane dla policjantów drogówki z zakresu obsługi „DrugRead’a”. Jest to nowy, optyczno-elektroniczny czytnik do analizy i dokumentacji wyników badań przeprowadzonych testem Typu DrugWipe. Ma on za zadanie identyfikację obecności narkotyków w organizmie, między innymi u kierujących pojazdami. Zaletą sprzętu jest mobilność, dzięki czemu można używać go praktycznie wszędzie. „DrugRead” ma za zadanie wykrywanie między innymi takich środków, jak: THC, amfetaminy, benzodiazepiny, kokainy i opiatów. Jest szybki i łatwy w użyciu. Dzięki nowemu nabytkowi, mundurowi skuteczniej będą mogli walczyć z kierującymi pod wpływem narkotyków.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie, konsekwencje prawne są takie same! Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia grozi do 2 lat więzienia.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close