Region

Śląskie: Tragiczny wypadek w Bojszowach

Czołowe zderzenie osobowego volkswagena z dostawczym renaultem w Bojszowach. Nie żyje 55-letni mężczyzna.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

13 lutego, około godziny 16:00, dyżurni straży pożarnej w Bieruniu i Tychach otrzymali zgłoszenia o zdarzeniu drogowym na ulicy Pancerniaków w Bojszowach. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do czołowego zderzenia osobowego VW z dostawczym Renaultem. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP Bojszowy, OSP Bojszowy Nowe, JRG Tychy, ZRM i patrol policji. Ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie zablokowany.

Osobowym VW podróżowały trzy osoby – niestety jeden z pasażerów (55 – letni mężczyzna) siedzących z tyłu pojazdu, doznał poważnych obrażeń. Przybyli na miejsce strażacy i ratownicy medyczni przystąpili do reanimacji – niestety pomimo wysiłków, mężczyzny nie udało się uratować. Pozostali uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę ratowników medycznych.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia wezwany został policyjny technik oraz prokurator. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca VW na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając czołowo w dostawczaka.

Pracujący na miejscu prokurator zlecił sekcję zwłok mężczyzny, a pojazdy uczestniczące w zdarzeniu również zostały zabezpieczone na parkingu prokuratorskim. Utrudnienia w ruchu w miejscu zdarzenia trwały prawie pięć godzin. Bieruńscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

źr. 112 Tychy – Tyskie Służby Ratownicze

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close