Region

Śląskie: W ciągu jednego dnia spowodował trzy kolizje. Jak wytrzymało to jego seicento, które miało „bliższy kontakt” z autobusem?

63-latek z powiatu myszkowskiego spowodował trzy kolizje w ciągu jednego dnia. Był pijany, miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

 

11 grudnia, późnym wieczorem, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego w miejscowości Kusięta. Jak ustalili policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, kierujący seicento podczas wyprzedzania autobusu, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do stłuczki. Mężczyzna nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Częstochowy, a tam na skrzyżowaniu przy ulicy Legionów spowodował kolizję z toyotą, pojechał dalej i na rondzie Havla uderzył w znak drogowy. Dopiero wtedy zakończył swoją przejażdżkę.

Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Musi się też liczyć z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji.

 

(źr: KMP Częstochowa)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close