Region

Śląskie: Wiózł dzieci ze szkoły. Kierowca autobusu miał ponad 2 promile

61-letni kierowca autobusu przewoził dzieci będąc pod wpływem alkoholu. Wydmuchał dwa promile. Dzieci wracały ze szkoły po zakończonych zajęciach.

 

W czwartek, 6 września, po godzinie 15.00, dyżurny komendy policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy autobusu. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że w kierunku Kuźni Raciborskiej jedzie autobus, którego kierujący może być pijany.

Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał wskazany bus do kontroli w Rudzie Kozielskiej na ulicy Raciborskiej. Mundurowi od razu wyczuli od 61-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto funkcjonariusze, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych ustalili, że posiada on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Obowiązują one do 2020 i 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: TVS Silesia Flesz

W autobusie podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety. Przewożone dzieci to uczniowie szkoły podstawowej, które wracały do domu po skończonych zajęciach w szkole.

61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz prokurator. Mężczyzna stracił już wcześniej prawo za jazdę na ,,podwójnym gazie”. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close