AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Znęcał się nad swoją córką. Podczas interwencji, zaatakował nożem policjantów

Kuźniańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad swoją córką. Zarzuca się mu wszczynanie awantur, podczas których m.in. groził córce pozbawieniem życia, wyzywał i obrażał pokrzywdzoną. Ponadto, w trakcie interwencji, 74-latek zaatakował nożem policjantów z Kuźni Raciborskiej i Raciborza. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Kuźniańscy policjanci zostali wezwani na interwencje do miejscowości Rudy. Zgłoszenie dotyczyło awanturującego się mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce, mundurowi potwierdzili informację. Na widok policjantów, sprawca zamknął się w pokoju, skąd w dalszym ciągu groził pozbawieniem życia i zdrowia rodzinie, kierując swą agresję także wobec interweniującego patrolu. Policjanci próbowali uspokoić 74-latka, jednak bezskutecznie. W związku z zagrożeniem, jakie stwarzał, mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Kiedy wyważyli drzwi do pokoju, 74-latek zaatakował ich nożem. Do pomocy przybył dodatkowy patrol z raciborskiej komendy, który pomógł obezwładnić sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mu zarzuty znieważenia oraz czynnej napaści na policjantów, a także znęcania się nad córką. Cała dokumentacja trafiła do raciborskiej prokuratury, która wnioskowała o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące, podejrzany spędzi więc w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close