KrajRegionWiadomość dnia

Sondaż wyborczy late poll! Duda 50,8 %, Trzaskowski 49,2 %

Dziś o 21:00 do informacji publicznej zostały podane sondażowe wyniki wyborów prezydenckich exit poll, przygotowane przez Ipsos. Różnica między kandydatami była minimalna. Jak wygląda sytuacja w badaniu late poll?

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Zorganizowane 12 lipca br. wybory prezydenckie zakończyły jedną z najbardziej ostrych i agresywnych kampanii w historii naszego kraju. O 21:00 podano wyniki sondażowe na podstawie badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla takich stacji jak TVN, TVP i Polsat. Różnica pomiędzy kandydatami wynosiła 0,8 % na korzyść obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, jednak analitycy z Ipsos przestrzegają, że ten sondaż nie podaje dokładnego wyniku wyborów i niewiadomo tak naprawdę kto wygrał.

Około północy podano dokładniejsze wyniki na  postawie badania late poll, również przeprowadzonego przez Ipsos. Według nich Andrzej Duda otrzymał 50,8 % głosów wyborców, a Rafał Trzaskowski 49,2 %. Frekwencja rekordowa. Prawie 70 % Polaków skorzystało w tych wyborach z prawa głosu. W dalszym ciągu nie można powiedzieć kto będzie nowym prezydentem RP – to badanie posiada jednoprocentowy margines błędu, który stanowi dokładnie różnice pomiędzy kandydatami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close