Region

Sosnowiec: ulica Zuzanny do remontu! Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku

Boom na inwestycje drogowe trwa! Urzędnicy właśnie ogłosili kolejny przetarg na remont ulicy, tym razem wyremontowana zostanie ulica Zuzanny w Sosnowcu.

Gmina ubiega się o środki z Funduszu Metropolitalnego. Zasady wydatkowania takiego dofinansowania jest proste – inwestycja musi być zrealizowana w tym roku. Aby tak się stało miasto uporządkowało kwestie własności działek. Właściciele zgodzili się na podpisanie porozumienia w zamian za wydzielenie i wykup fragmentu działek pod drogę na rzecz gminy.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Nie tylko wyremontujemy jezdnię, ale także zostanie wyremontowany chodnik przy cmentarzu i wybudowany nowy – zapowiada Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta. Szczególnie sprawa chodnika była bardzo ważna dla mieszkańców, którzy niejednokrotnie zwracali uwagę, że w tej chwili nie da się z niego korzystać w przypadku, gdy spaceruje się z dzieckiem w wózku – Niestety nie da się ułożyć nowego chodnika bez usunięcia drzew, których korzenie zniszczyłyby nową nawierzchnię – dodaje zastępca prezydenta.

Dodatkowo w ramach remontu powstaną dwa przystanki autobusowe i nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu, a także zostanie wykonane oświetlenie drogi i chodnika wzdłuż cmentarza.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close