RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Wkrótce drogowa inwestycja-gigant! Przebudowa DK 94

Kończą się przygotowania do przebudowy DK 94. Na przełomie maja i czerwca mają rozpocząć się zapowiadane prace. To największa inwestycja drogowa w historii Sosnowca.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ


-Musieliśmy z tą drogą zrobić. Analizy ruchy, które wykonaliśmy pokazują, że ta przepustowość na skrzyżowaniu ulicy Długosza z DK 94 i liczba samochodów, które przejeżdża tamtędy każdego dnia będzie się stale zwiększać – więc jest to ostatni dzwonek, żeby coś z tym zrobić – mówi Rafał Łysy, UM Sosnowiec. Dwa miesiące temu miasto podpisało umowę z firmą wykonawczą Banimex.

 

W miejscu istniejącego obecnie skrzyżowania powstanie dwupoziomowe – z rondem w ciągu drogi ul. Długosza – które będzie przebiegało nad poprowadzoną w dole trasą DK 94. Ale najpierw kierowców czekają utrudnienia.

 

-My poinformujemy oczywiście o tymczasowej organizacji ruchu, która spowoduje przejazd pasem w przeciwległym kierunku, a tak naprawdę spowoduje o połowę zmniejszenie przepustowości – mówi Jeremiasz Świerzawski, wiceprezydent Sosnowca.

Prace nad nowym dwupoziomowym skrzyżowaniem, których koszt wyniesie prawie 100 mln zł, mają potrwać do końca 2020 r.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close