RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Zbudują nowy blok operacyjny! [WIZUALIZACJE] Ponad 40 mln zł na rozbudowę Szpitala Miejskiego

To niezwykle ważny dzień dla sosnowieckiej służby zdrowia. Dziś (8.11) podpisano umowę na budowę nowego pawilonu szpitalnego przy ul. Zegadłowicza. W skład trzykondygnacyjnego budynku powstanie m.in. blok operacyjny i oddział intensywnej terapii. Za inwestycję odpowiada warszawska firma Warbud SA. Obiekt ma być gotowy za półtora roku, wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to ok. 45 mln zł. Pawilon nowego bloku operacyjnego będzie składał się z trzech kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 3.910,00m2 (powierzchnia zabudowy 1.487,00 m2), z których pierwsza w poziomie przyziemia (1.212,00 m2) stanowić będzie zaplecze techniczne i informatyczne. Na parterze (1.241,00 m2) znajdzie się oddział intensywnej opieki medycznej i sala audiowizualna, a na pierwszym piętrze (1.268,00 m2) pełnoprofilowy blok operacyjny.

 

-To dla mnie jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień podczas mojej czteroletniej kadencji. Przed nami inwestycja, która sprawi, że nasz szpital będzie jedną z najważniejszych placówek w województwie śląskim. Blok  operacyjny w nowym obiekcie szpitala będzie miał z sześć sal operacyjnych, dedykowanych dla takich dziedzin medycyny jak: chirurgia, ortopedia, urologia, ginekologia, otolaryngologia. Blok będzie spełniał najwyższe standardy medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pacjentów, jak również personelu medycznego – podkreśla Artur Nowak, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. zo.o. Jednym z elementów inwestycji jest pełna digitalizacja sal operacyjnych, co z jednej strony zapewni szybki dostęp do wszelkich wyników badań pacjenta, znacznie ułatwiający podejmowanie decyzji, co do dalszego postępowania z chorym, a z drugiej strony pozwoli na rejestrację bieżących zdarzeń i ich odtworzenie w przyszłości. Budynek będzie wyposażony także w nowoczesny system szybkiej łączności wewnętrznej.

 

-Decyzja o uruchomieniu w sosnowieckim szpitalu miejskim oddziału intensywnej opieki medycznej związana jest ze znacznym deficytem tego typu świadczeń na rynku ochrony zdrowia. Jest to oddział wymagający współpracy lekarzy wielu specjalizacji, stąd możliwość posadowienia takiego ośrodka wyłącznie w szpitalach wieloprofilowych, takich jak nasza placówka. W dwunastołóżkowym oddziale znajdą opiekę najciężej chorzy mieszkańcy Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego – dodaje prezes Nowak. W pawilonie znajdzie się również niewielka sala audiowizualna, której potrzeba utworzenia wynika z coraz szerzej współpracy szpitala z medycznymi ośrodkami uniwersyteckimi. Dla zachowania wysokiego poziomu udzielania świadczeń zdrowotnych, szpital chce szkolić i pozyskiwać nowe kardy, a także ciągle doskonalić umiejętności i wiedzę obecnych pracowników.

 

-To ważny dzień dla wszystkich sosnowiczan, mieszkańców Zagłębia. Zarówno mam tutaj na myśli pacjentów jak i personel szpitala. Szpitala, który cały czas jest unowocześniany, i stale podnosi jakość swoich usług, a wszystko to w trosce o pacjentów. Co warte podkreślenia całość inwestycji zostanie zrealizowana ze środków miasta, a więc właściciela szpitala miejskiego. Ta inwestycja to dowód na to jak sosnowiecki samorząd dba o rozwój placówek medycznych. Mamy plan działania wobec sosnowieckiego szpitala, sosnowieckiej służby zdrowia i konsekwentnie go realizujemy. Bo tak jak samorząd powinien dbać o rozwój infrastruktury tak instytucje centralne powinny dbać o stronę medyczną, dostęp do świadczeń i działać tak aby pieniędzy  na leczenie nie brakowało, co niestety nie zawsze się dzieje – mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

Dla warszawskiej firmy Warbud SA, która wybuduje blok operacyjny to nie pierwsza inwestycja, której realizacją zajmą się w Sosnowcu. W Sosnowcu wybudowali centra handlowe Plaza oraz Fashion House. – Od kilku lat jesteśmy wiodącą firmą realizującą inwestycje medyczne. Mamy spore doświadczenie w tym temacie, odpowiadamy m.in.: za  budowę nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu – powiedział Wojciech Gerber, członek zarządu firmy Warbud.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close