AlarmRegionWiadomość dnia

Sprawdźcie szybko swoje portfele! Fałszywe pieniądze na Śląsku! [ZDJĘCIA]

Szajkę fałszerzy pieniędzy rozpracowali kryminalni z Bielska-Białej wraz bielską prokuraturą okręgową. Policjanci dostali cynk, że do obiegu trafiają fałszywe banknoty – między innymi 100 i 20-złotówki. Ta sama grupa osób która fałszowała pieniądze podrabiała także dokumenty, które szły w obieg przy wyłudzaniu kredytów. Zatrzymano 6 sprawców podejrzanych o te przestępstwa. W czasie pierwszej z zaplanowanych akcji stróże prawa zatrzymali dwóch fałszerzy. Przy 24-latku znaleziono podrobione banknoty. Jednocześnie w jego mieszkaniu zabezpieczyli sprzęt, który służył do produkcji pieniędzy oraz kilkadziesiąt sfałszowanych banknotów. W tym samym czasie śledczy zatrzymali też jego 41-letnią wspólniczkę, która wprowadzała w obieg fałszywe pieniądze. Zatrzymano także 23-letniego bielszczanina, który także pomagał szajce fałszerzy. Fałszerz usłyszał zarzuty podrabiania banknotów oraz wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd. Za przestępstwa te grozi im nawet do 25 lat więzienia.

 

Na tym sprawy jednak nie koniec – policjanci wkrótce zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty wyłudzenia kredytu w wysokości blisko 12 tys. zł na podstawie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu. Wczoraj śledczy zatrzymali dwóch kolejnych członków szajki. 26-latkowi z powiatu cieszyńskiego zarzucono udział w procederze fałszowania pieniędzy. Z kolei zatrzymana 47-latka z powiatu bielskiego usłyszała zarzuty oszustw. Prokurator zastosował już wobec nich dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Za przestępstwa te zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet do 25 lat za kratami. Z kolei zatrzymana kobieta może trafić do więzienia na najbliższe 8 lat.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close