KrajRegionŚwiat

Środki zapobiegawcze nie ugaszą epidemii? Szef WHO wyjaśnia

Proszenie ludzi, aby zostali w domu i powstrzymywanie przemieszczania się ludności to kupowanie czasu. Same te środki nie ugaszą jednak epidemii – powiedział w Genewie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Proszenie ludzi, aby zostali w domu i powstrzymywanie przemieszczania się ludności to kupowanie czasu i zmniejszanie presji na systemy opieki zdrowotnej. Same te środki nie ugaszą jednak epidemii – powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

JAk stwierdził szef WHO, należy przeszkolić i rozmieścić pracowników służby zdrowia, a także wdrożyć systemy wykrywania każdego podejrzanego przypadku oraz przyspieszyć testy – czytamy w RMF24.pl

Apelujemy do wszystkich krajów, aby wykorzystały ten czas do ataku na wirusa – powiedział w Genewie na konferencji prasowej dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Do tej pory na plan solidarnego reagowania na pandemię zebrano ok. 95 mln dolarów. Te fundusze zostaną przekazane osobom i organizacjom, które kupią maski ochronne, rękawiczki, fartuchy, gogle i zestawy diagnostyczne dla służby zdrowia. Dzięki tym środkom mają się także posuwać naprzód badania nad szczepionką.

Źródło: RMF24.pl, Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close