RegionŚwiatWiadomość dnia

Start-upy i śląski potencjał na całego, czyli zbliża się 11. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Za niespełna dwa miesiące w Katowicach odbędzie się 11. Europejski Kongres Gospodarczy. W tym roku organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy gości.

 

Liderzy PiS na konwencji w Katowicach: Wara od naszych dzieci!

– Dzisiaj mówimy o tym, że należy mówić o nowej, młodej Europie i dlatego tym razem na przykład zapraszamy na Kongres bardzo wielu młodych ludzi. Przede wszystkim z naszego województwa. To będą przedstawiciele polskich uczelni, studenci ale także ze szkół średnich i to jest ważne, że to będzie reprezentacja najmłodszych naszych obywateli. Żeby oni powiedzieli, jak widzą tę nową, młodą Europę. Jak się organizować? Bo przecież będziemy się organizować przede wszystkim dla nich, bo oni mają przed sobą 60, 70, 80 lat wspólnej Europy – mówi Jerzy Buzek, były premier RP, przewodniczący Rady EEC.

 

XI edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days odbędą się w dniach 13-15 maja w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym
XI edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days odbędą się w dniach 13-15 maja w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym

 

Dlatego po raz kolejny imprezą towarzyszącą EKG będzie European Start-up Days. Kongres przyciągnie nie tylko przedsiębiorców, ale też polityków i ekonomistów.

-To nie tylko chodzi o to, żeby pokazać transformację, ale żeby zobaczyć, jaki tu jest gigantyczny potencjał ludzki. Jakimi umysłami dysponujemy i jak bardzo możemy odcisnąć piętno w przyszłości w świecie gospodarczym czy też w świecie społecznym. I na tym myślę, że nam będzie zależało. Oczywiście są stat-up-y, oczywiście są projekty strategiczne, jest program dla Śląska, jest transformacja pogórnicza, są inteligentne miasta. Nawet będziemy dyskutować o kosmosie – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

 

XI edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days odbędą się w dniach 13-15 maja w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

 

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close