RegionWiadomość dnia

Strajk nauczycieli zawieszony! Na jak długo?

Strajk nauczycieli zawieszony!

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

W ósmym dniu protestu niektóre przedszkola w naszym regionie zawieszają strajk, nie wiadomo na jak długo. Taka sytuacja ma miejsce m. in. w Jaworznie, Bytomiu, czy Rybniku.

 

-Trudno powiedzieć jak sytuacja dalej się potoczy. Czekamy na informację jak będzie ta sytuacja wyglądać z dnia na dzień. Rzeczywiście w Rybniku jest tak, że w trzech placówkach strajk został zawieszony. To nie oznacza, ze został on zakończony, trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać w kolejne dni – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM Rybnik.

-Zgodnie z przepisami nauczyciel, który podejmuje decyzje o przystąpieniu do strajku taką deklarację składa, składa równie podpis i w każdym momencie może podjąć decyzję, że rezygnuje ze strajku i w każdym momencie może do tego strajku powrócić – mówi Urszula Bauer, śląski kurator oświaty

W placówkach, gdzie zawieszono strajk – zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Pozostałe przedszkola są nadal zamknięte, większość przyjmuje dzieci w sytuacjach awaryjnych.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close