REKLAMA
Kategorie

Świadek koronny „Masa” zatrzymany. Ma poważne zarzuty [WIDEO]

Najsłynniejszy świadek koronny, Jarosław S. ps. Masa, został dzisiaj zatrzymany przez funkcjonariuszy łódzkiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

 

Jak dowiedział się portal tvp.info, śledztwo prowadzone przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy m.in.: wyłudzania kredytów i pożyczek oraz korupcji np. w związku z obietnicą załatwienia pracy w policji.

Jarosław S. ps. Masa oraz zatrzymane wraz nim osoby mają usłyszeć w lubelskich „pezetach” zarzuty popełnienia szeregu przestępstw, m.in. wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę ponad 668 tys. zł w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

W śledztwie ustalono także, że świadek koronny oraz jego współpracownicy mieli wręczać i przyjmować łapówki np. urzędnikom „w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań”.

Powiązane artykuły

Zarzuty nie mają związku z przestępstwami, w sprawie których Jarosław S. otrzymał status świadka koronnego. Śledztwo, w którym pojawiło się nazwisko Jarosława S. ps. Masa, wszczął we wrześniu 2015 r. Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. To wielowątkowe postępowanie dotyczące szeregu przestępstw, w tym wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych na terenie całego kraju przez osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z postępowania tego w listopadzie 2017 roku wyłączone zostały materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych, powoływania się na wpływy.

W środę (16.05) rano funkcjonariusze BSW zatrzymali „Masę” i pięć innych osób, w tym: naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego. Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście domów, mieszkań i biur na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego.

Z informacji portalu tvp.info wynika, że w śledztwie zgromadzono ogromną ilość podsłuchów oraz zdjęć i materiałów wideo z inwigilacji podejrzewanych. Nagrania mają być mocnym dowodem przeciwko zatrzymanym w środę osobom.
(źródło: portal tvp.info)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button