RegionWiadomość dnia

Światełko Betlejemskie trafiło w ręce śląskich polityków [WIDEO]

Światełko Betlejemskie – które od 27 już lat dociera dzięki ofiarności harcerzy na Śląsk, jest już w naszym regionie i w tym roku. Trafiło właśnie w ręce śląskich polityków.

 

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju odbyło się tradycyjnie przed grudniową sesją Sejmiku Województwa Śląskiego. Harcerze i harcerki z Komendy Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego wręczyli symboliczne światełko władzom regionu, z marszałkiem województwa i wojewodą na czele, radnym, przedstawicielom służb mundurowych i duchownym trzech wyznań: biskupowi diecezji katowickiej kościoła ewangelicko-augsburskiego Marianowi Niemcowi, biskupowi pomocniczemu archidiecezji katowickiej Markowi Szkudle oraz proboszczowi kościoła prawosławnego Sergiuszowi Dziewiatowskiemu.

 

-W tym roku przesłanie tego światła jest dla nas szczególnie ważne, bo zbliża się stulecie niepodległości i stulecie Związku Harcerstwa Polskiego. Betlejemskie Światło Pokoju od lat trafia na nasze stoły do ludzi, którzy na nie czekają i potrafią się nim dzielić. Wierzymy, że jego płomień i w tym roku zapłonie w wielu domach w naszym regionie i będzie nam towarzyszył w trakcie świąt – mówiła Anna Peterko, komendant Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

Biskup diecezji katowickiej kościoła ewangelicko-augsburskiego Marian Niemiec złożył w trakcie spotkania podziękowania samorządowcom za włączenie się w organizację kończących się obchodów Roku Reformacji.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w 1986 roku. Jako symbol bożonarodzeniowego orędzia płomień dociera do kilkudziesięciu krajów. Hasłem tegorocznej akcji jest „W tobie jest światło”. W tym roku polscy harcerze odebrali światełko podczas mszy świętej, która odbyła się 16 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.(slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close