AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Święto jazzu w Gliwicach! Od 18 października PalmJazz 2016! [PROGRAM, ZDJĘCIA] Zagrają Hiromi The Trio Project, Stanley Clarke Band

 

Sprawdźcie program VII Festiwalu Form Etnicznych i Jazzowych PalmJazz 2016 w Gliwicach:

 

18 października w Centrum Kultury Jazovia (wejście od ul. Średniej 12) zagra Carlos Martins Quartet. Formacja, której przewodzi portugalski saksofonista i kompozytor, łączy w swoim repertuarze jazz z muzyką śródziemnomorską i tradycyjnymi melodiami portugalskimi. Po bezpłatne zaproszenia można zgłosić się do 13 października za pośrednictwem poczty elektronicznej (CarlosMartins@jazovia.pl), wysyłając informację, czy chodzi o zaproszenia dla jednej, czy dwóch osób, a także swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Organizatorzy poinformują o rezerwacji wejściówki wiadomością zwrotną. Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z aplikacją do Fanklubu Jazovia.

 

Kolektyw, dźwięk i dynamika grupy to trzy elementy wyróżniające brzmienie Erik Truffaz Quartet. Dyskografia formacji obejmuje 17 albumów. Na koncercie w Jazovii (20 października) muzycy na pewno nie zagrają wszystkich swoich utworów, ale może fani zespołu usłyszą kilka dźwięków z płyty „Out of a Dream”? W 1997 roku legendarna wytwórnia jazzowa Blue Note wydała ją jako pierwszą płytę francuskiego zespołu w historii tego wydawnictwa.

 

Anatol Stefanet to muzyk znany z występów z folkowym zespołem Trigon. W projekcie Folk Reverse do altówki Stefaneta dołączyła gitara Dana Brumy i perkusja Olega Baltagi. – Trio jest niezwykle liryczne i melodyjne. Starając się uzyskać rodzaj intymnej rozmowy, posiłkując się elektroniką i innymi dobrodziejstwami techniki, Folk Reverse proponuje oryginalną muzykę, tworząc pewnego rodzaju most między jazzem a folklorem, swobodną improwizacją i neoklasycystycznym stylem – zachęcają organizatorzy. Koncert w Jazovii odbędzie się 24 października. Bezpłatne zaproszenia dostępne są pod adresem AnatolStefanet@jazovia.pl do 13 października, na takich samych zasadach, jak w przypadku koncertu Carlos Martins Quartet.

 

Na 25 października zaplanowany jest koncert specjalny, dedykowany Śląskiemu Jazz Clubowi z okazji 60-lecia istnienia. Zagra Piotr Wyleżoł Sextet oraz Andy Middletone. Na koncert „Human Things” również można zdobyć bezpłatne zaproszenia – wystarczy do 13 października wysłać zgłoszenie na adres PiotrWylezol@jazovia.pl.

 

Maciek Pysz jest gitarzystą i kompozytorem. Podczas festiwalowego koncertu wystąpi z Danielem di Bonavaneturą, pianistą i bandoneonistą. Ich koncert odbędzie się 27 października w CK Jazovia. Do 13 października można otrzymać na niego wejściówki (MaciekPysz@jazovia.pl).

 

Na Scenie przy Nowym Świecie (ul. Nowy Świat 55–57), 28 października, wystąpi Hiromi The Trio Project. Hiromi Uehara to niekwestionowana gwiazda tegorocznego PalmJazzu. Japońska kompozytorka i pianistka, nazywana często Hendrixem fortepianu, ma na swoim koncie 9 płyt i współpracę z jazzmanami światowego formatu, m.in. Chickiem Coreą. W The Trio Project udzielają się także Jimmy Johnson (bas) i Simon Philips (perkusja).

 

Październikowe koncerty zamknie występ Stanleya Clarke’a z zespołem. 30 października na scenie Jazovii zagra legendarny basista i kontrabasista, przywódca basowej rewolucji oraz jego muzycy: Beka Gochiashvili (fortepian), Cameron Graces (klawisze) i Michael Mitchell (perkusja). To będzie prawdziwa muzyczna uczta!

 

Tegorocznemu festiwalowi PalmJazz towarzyszyć będzie wystawa fotografii Muzeum Jazzu. Na zdjęciach wypożyczonych z działającego przy wytwórni YMCA muzeum będzie można zobaczyć światowe gwiazdy jazzu, m.in. wykonawców festiwalu PalmJazz. Fotografie będą prezentowane podczas koncertów w Jazovii od 18 października do 15 listopada. Organizatorem PalmJazzu jest Fundacja Integracji Kultury. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close