Szczęsny brutalnie o meczu Polska-Włochy: Nie potrafimy nawet biegać! [WIDEO]

Maciej Szczęsny po porażce Polski w meczu z Włochami na Stadionie Śląskim 0-1, która przypieczętowała nasz spadek do dywizji B Ligi Narodów, nie zostawił na grze kadry narodowej suchej nitki.

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ!

Ekspert TVP Sport – Maciej Szczęsny – ocenił występ polskich piłkarzy w meczu z Włochami w Lidze Narodów. Polska przegrała 0:1 po golu Cristiano Biraghiego i w kolejnej edycji zagra w dywizji B Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski straciła bramkę w doliczonym czasie gry i poniosła porażkę z Włochami 0:1. Biało-czerwoni są pierwszą drużyną, która spadła do dywizji B w Lidze Narodów. – Jesteśmy rozczarowani tym, że po trzeciej kolejce jesteśmy drużyną, która zanotowała spadek. Nie mamy już na to wpływu. Nasz pierwszy mecz w Bolonii był najlepszy, następne spotkania były zdecydowanie słabsze. To dla nas materiał, który musimy przeanalizować i różne warianty, które stosowaliśmy – powiedział na pomeczowej konferencji trener Jerzy Brzęczek.

– Dwie poniesione porażki pokazują ile jeszcze przed nami pracy. W dzisiejszym spotkaniu zdecydowaliśmy się w pierwszych 45 minutach na grę w tym samym systemie, w którym graliśmy cały mecz z Portugalią. Przekonaliśmy się jednak, że to nie jest system, który nam odpowiada. Mieliśmy dużo problemów, zbyt dużo strat piłki. Do przerwy bardzo dobra postawa Wojciecha Szczęsnego. Uchronił nas przed stratą większej liczby bramek – dodał selekcjoner.

14 października 2018, Chorzów Polska – Włochy 0:1 (0:0)

Bramka: Cristiano Biraghi 90.
Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 14. Arkadiusz Reca (87, 3. Artur Jędrzejczyk) – 13. Damian Szymański (46, 11. Kamil Grosicki), 6. Jacek Góralski, 8. Karol Linetty (46, 16. Jakub Błaszczykowski) – 9. Robert Lewandowski, 20. Piotr Zieliński, 7. Arkadiusz Milik.
Włochy: 22. Gianluigi Donnarumma – 16. Alessandro Florenzi (84, 2. Cristiano Piccini), 19. Leonardo Bonucci, 3. Giorgio Chiellini, 15. Cristiano Biraghi – 6. Marco Verratti, 8. Jorginho, 23. Nicolo Barella – 20. Federico Bernardeschi (81, 9. Kevin Lasagna), 10. Lorenzo Insigne, 14. Federico Chiesa.
Żółta kartka: Jorginho.
Sędziował: Damir Skomina (Słowenia)

(źr: TVP Sport/Łączy Nas Piłka)