RegionWiadomość dnia

Szpital Miejski na Goduli oszczędzi na prądzie. Cały dach zajęła farma fotowoltaiczna! [ZDJĘCIA]

Szpital miejski w Rudzie Śląskiej założył własną farmę. Placówka jednak nie zainwestowała w rolnictwo, a w energetykę. Szpital ma bowiem na dachu sporą farmę fotowoltaiczną.

 

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

-Planowane podwyżki cen energii elektrycznej nam nie straszne :). W Goduli mamy już gotową farmę fotowoltaiczną! – mówią w szpitalu miejskim w Rudzie Śląskiej i już liczą oszczędności na prądzie.

Na dachu budynku F Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej zamontowanych zostało 140 ogniw o mocy około 36kW. Już wkrótce podobna instalacja fotowoltaiczna powstanie w drugiej lokalizacji w Bielszowicach na dachach termomodernizowanych budynków szpitalnych A i B”.

Dach szpitala w Rudzie Śląskiej Goduli zajęła ogromna farma fotowoltaiczna (fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Goduli)
Dach szpitala w Rudzie Śląskiej Goduli zajęła ogromna farma fotowoltaiczna (fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Goduli)

To inwestycje możliwe dzięki pozyskanym przez rudzki Szpital środkom unijnym. Pozwolą one w przyszłości obniżyć koszty zużycia prądu. Planowana całkowita wartość projektu to ponad 460 tysięcy złotych. To nie pierwsza tego typu inwestycja rudzkiego szpitala na Goduli w ekologię i odnawialną energię – bo na drugim budynku na Goduli do 3 lat działają już solary.

Szpital Miejski na Goduli oszczędzi na prądzie. Cały dach zajęła farma fotowoltaiczna (fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Goduli)
Szpital Miejski na Goduli oszczędzi na prądzie. Cały dach zajęła farma fotowoltaiczna (fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Goduli)

(WZ/Szpital na Goduli)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “Szpital Miejski na Goduli oszczędzi na prądzie. Cały dach zajęła farma fotowoltaiczna! [ZDJĘCIA]”

  1. Fotowoltaika to przyszłość. Tak jak napisał przedmówca – takie panele powinny być montowane wszędzie, to szybki zwrot z inwestycji i niebotyczne oszczędności długoterminowe.

  2. Fotowoltaika to przyszłość – szczególnie teraz. Fotowoltaika zaczyna stawać się coraz bardziej popularna w Polsce i warto o tym wspominać. Warto zastanowić się nad taką inwestycją we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close