RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpital Miejski w Zabrzu wstrzymał przyjęcia pacjentów w nagłych stanach!

Osoby potrzebujące nagłej pomocy odejdą stąd z kwitkiem. Szpital Miejski w Zabrzu wstrzymał przyjęcia pacjentów w stanach nagłych.

 

 

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ


-Planowany termin wstrzymania tych przyjęć to jest do końca marca 2019 toku. Przyczyną jest stopień zaawansowania prac związanych z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem – mówi Anita Przytocka, Szpital Miejski w Zabrzu.

Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy mogą się zgłaszać do szpitali w Zabrzu, Gliwicach i Bytomiu. Ci wymagający interwencji chirurgicznej bądź ortopedycznej powinni pojechać do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Bez zmian działa Izba Przyjęć Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Nie przestaje także działać nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Nic nie zmienia się także dla pacjentów przyjmowanych planowo.

PRAWDZIWE ŻYCIE w TVS! Nowy serial paradokumentalny już od lutego

-Na pewno jest to dla nich niedogodność natomiast są zabezpieczone dyżury, są zabezpieczone szpitale, które będą ich przyjmowały także w Zabrzu, więc nie spodziewamy się jakichś problemów – mówi Marcin Werbowski, zastępca kierownika Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Chwilowe utrudnienia związane są z poważną inwestycją. Za ponad 26 mln zł przy szpitalu powstaje Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów. -My tworzymy przede wszystkim możliwość szybkiego transportu pacjenta – i po to jest potrzebne lądowisko, ale tworzymy obszar intensywnego nadzoru nad pacjentem, do którego dochodzi Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, bloki operacyjne i sale pooperacyjne. To jest duże wyzwanie, to jest coś zupełnie nowego co chcemy stworzyć – mówi Mariusz Wójtowicz, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Zabrzu (wyp.arch).

Bez zmian działa Izba Przyjęć Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Nie przestaje także działać nocna i świąteczna opieka zdrowotna
Bez zmian działa Izba Przyjęć Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Nie przestaje także działać nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Zgodnie z planem prace powinny się zakończyć się do końca marca 2019 roku.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close