RegionZdrowie

Szpital powiatowy w Zawierciu do remontu. Będzie też nowoczesny sprzęt [WIDEO]

Szpital powiatowy w Zawierciu przejdzie metamorfozę i wzbogaci się o nowoczesny sprzęt

 

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ! [14.10.2018]

Projekt zakłada prace remontowo-budowlane oraz zakup aparatury, sprzętu medycznego i niezbędnego wyposażenia. Wartość całkowita projektu to 17 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 14,5 mln zł.

W podpisaniu umowy na realizację projektu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego – marszałek Wojciech Saługa i wicemarszałek Stanisław Dąbrowa oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosław Mazur.

-To rewolucja dla naszego szpitala. Będziemy mieli sprzęt, którego nam dotychczas brakowało, rezonans magnetyczny, nowoczesny mammograf. To poprawi komfort pracy, ale przede wszystkim komfort pacjentów, którzy będą mogli być leczeni w bardzo dobrych warunkach i nie będą musieli jeździć na badanie do Sosnowca czy Chorzowa – mówiła dyrektor szpitala Anna Pilarczyk-Sprycha.

Realizacja prac budowlanych oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego obejmuje: oddział chirurgii ogólnej, pododdział kardiologiczny, oddział położniczo-ginekologiczny wraz z oddziałem noworodkowym, zakład RTG, pomieszczenia sterylizacji, pomieszczenia medycznego laboratorium diagnostycznego (laboratorium bakteriologiczne i analityczne), blok operacyjny, pomieszczenia na rezonans magnetyczny. W ramach robót planowana jest także wymiana dwóch wind.

-Pieniądze unijne to prawdziwe środki na realizację prawdziwych potrzeb. Szpital w ciągu ostatnich lat diametralnie zmienił swoje oblicze, co pokazuje również, jak samorząd wpływa na życie ludzi. To jest bardzo dobry projekt, który poprawia komfort i jakość pracy, ale przede wszystkim ma wpływ na zdrowie i życie pacjentów – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Projekt zakłada również zakupienie oprogramowania i sprzętu IT w celu poprawy jakości udzielanych świadczeń medycznych. Warto przypomnieć, że w obrębie szpitala mieszka prawie sto dwadzieścia tysięcy ludzi.

Szpital powiatowy w Zawierciu przejdzie metamorfozę i wzbogaci się o nowoczesny sprzęt (fot.slaskie.pl)
Szpital powiatowy w Zawierciu przejdzie metamorfozę i wzbogaci się o nowoczesny sprzęt (fot.slaskie.pl)

-Jestem mieszkańcem powiatu zawierciańskiego i wierzę, że dzięki tej inwestycji jakość świadczonych usług w szpitalu jeszcze się poprawi. Kilka lat temu ten szpital nie miał dobrych perspektyw, ale dzisiaj dzięki współpracy i dobremu zarządzaniu rozwija się i z jego usług korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu zawierciańskiego – przekonywał wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

(slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Szpital powiatowy w Zawierciu do remontu. Będzie też nowoczesny sprzęt [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close