RegionWiadomość dnia

Szpital Śląski będzie miał lądowisko dla helikopterów. Budowa trwa [WIDEO]

Nowoczesne lądowisko dla śmigłowców powstaje na dachu Szpitala Śląskiego. To przyśpieszy niesienie pomocy o cenne minuty. Ze śmigłowca pacjent trafi szybko i bezpiecznie na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

 

 

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

-Przy budowie lądowiska mamy wymienioną jedną windę, która będzie windą ratowniczą. Mamy w tym budynku zastosowany cały system przeciwpożarowy, a jest to wysoki budynek więc była taka potrzeba – mówi Adam Ślisz, zastępca dyrektora Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

 

Wszystko to jest robione dla pacjenta, więc jak pacjent do nas przyleci – będzie miał blisko do lądowiska, które się właśnie kończy budować. Budowa lądowiska to dla szpitala kluczowa inwestycja – ponieważ brak takiego obiektu spowodowałby zamknięcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przekształcenie SOR w Izbę Przyjęć wiązałoby się ze stratą finansową dla szpitala w wysokości ponad 5 mln zł rocznie. Koszt inwestycji to 7, 5 mln złotych.

Budowa ma zostać zakończona w październiku.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close