RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpitale tymczasowe to kosztowny bubel? Leczenie jednego pacjenta to koszt 250 tys.zł!

Te kwoty zwalają z nóg! Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach kosztował 55,5 mln zł. Droższy był tylko ten we Wrocławiu – 75 milionów. O kwocie poinformowało Ministerstwo Zdrowia na wniosek posłanki Hanny Gill-Piątek z Polski 2050.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Wg. wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, środki przeznaczone na budowę 19 z tych szpitali i zarezerwowane na ponowne przywrócenie ich do pierwotnej funkcji wynoszą blisko 540 mln złotych. Zgodnie z tym, co ustaliła Gill-Piątek na podstawie danych od wojewodów, koszt budowy szpitali wyniósł ponad 600 milionów. Posłanka otrzymała także dane dotyczące liczby pacjentów 16u szpitali tymczasowych.

Koszt leczenia jednej osoby (wliczając koszty budowy szpitali) wynosi średnio ponad 250 tys. zł. To ogromne kwoty. O sprawie jako pierwszy napisał tygodnik Wprost. Od 1 grudnia do 22 stycznia szpital tymczasowy w Katowicach przyjął 113 pacjentów. Placówka zatrudnia około 250 osób.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Owce z Katowic pomagają ludziom. Są honorowymi dawcami krwi [WIDEO]

Strajk sędziów niezależnych w Katowicach! Chcą wesprzeć zawieszonych w swoich czynnościach sędziów [WIDEO]

Będzie wycinka w Lasach Murckowskich? Nadleśnictwo Katowice odpowiada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close