RegionSportŚwiatWiadomość dnia

Tłumy w Spodku i MCK. Trwa ESL 2018. 7 mln zł do wygrania za granie w gry [WIDEO]

W Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym Rozpoczął się ESL 2018. Kolejny raz, jedna z największych imprez e-sportowych na świecie odbywa się w Katowicach. W tym roku główne rozgrywki odbywają się w Spodku, z kolei strefa Expo mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

 

W Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym Rozpoczął się ESL 2018

W MCK można grać w najnowsze i najpopularniejsze gry, a także wziąć udział w licznych konkursach, czy spotkać postacie z gier komputerowych. -Jest w co grać, jest co wygrywać, konkursy są fajne, impreza jest fajna i w ogóle jest fajna atmosfera, taka gamingowa. Wszyscy są w ogóle tacy równi, Youtuberzy i w ogóle dużo fajnego sprzętu jest – mówi Jerzy, mieszkaniec Gliwic.

W Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym Rozpoczął się ESL 2018

-Super nowoczesny sprzęt, z roku na rok wiadomo – coraz to lepsze gadżety, strefy VR, gogle, to, czego tak naprawdę w domu nie uda się doświadczyć – mówi Szymon Kłoda, uczestnik Intel Extreme Masters 2018. W weekend 24 i 25 lutego, zawodnicy rywalizują między innymi w gry Dota 2 i Counter-Strike. Łączna pula nagród we wszystkich turniejach wynosi 7 milionów złotych. W opinii organizatorów Katowice stały się światową stolicą e-sportu.

-Gdzie każdy chce być, każdy kto oczywiście zajmuje się tymi grami, które tutaj mamy, chce przyjechać, zobaczyć, zagrać, chce konkurować. Więc rzeczywiście to miejsce do którego w pierwszym kwartale roku się jedzie, jeśli jest się fanem e-sportu – mówi Aleksander Szlachetko, ESL Polska.

W Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym Rozpoczął się ESL 2018

W ubiegłym roku Intel Extreme Masters odwiedziło ponad 170 tysięcy osób. Ze względu na duże zainteresowanie, organizatorzy podzielili turniej na dwa weekendy. Kolejne zawody odbędą się od 2 do 4 marca. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close