AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

Knurów: To dopiero trzeci szpital w Polsce, w którym wykonuje się tego typu operacje [WIDEO]

Szpital w Knurowie stał się trzecią placówką w kraju przeprowadzającą liposukcję, podczas której pobierane są komórki macierzyste. W wielkim skrócie oznacza to, że można je wykorzystać do leczenia na przykład urazów ortopedycznych.

 

Sama metoda daje nam czysty tłuszcz, komórki tłuszczowe nieuszkodzone, które bezpośrednio jesteśmy w stanie przeszczepić do piersi, czyli wykorzystanie w takiej medycynie estetycznej, natomiast tłuszcz możemy wykorzystywać również do leczenia na przykład chronicznie niegojących się ran, jest dużo zastosowań, nie tylko w zakresie medycyny estetycznej – mówi Joanna Osadczuk, InMedical.

Metoda wykorzystywana jest między innymi przy leczeniu sportowców.

To są osoby, które mają różnego rodzaju zwyrodnienia w stawach, a więc mówimy, stawy skokowe, stawy kolanowe, dzisiaj będzie na przykład taki zabieg. Mówimy o osobach, które miały różnego rodzaju zwichnięcia, skręcenia, miały operowane więzadła czy łękotki – mówi Michał Ekkert, prezes szpitala w Knurowie.

Dziś (13.01.2018r.) w Knurowie lekarze przeprowadzili pierwszy tego typu zabieg: komórki macierzyste pozyskane z namiaru tłuszczu przeszczepili do stawu kolanowego. Reszta pobranego materiału wykorzystana została natomiast do mezoterapii twarzy i głowy pacjenta.(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close