AlarmKrajRegion

To nie ćwiczenia! Potężna obława za zbiegłym bandytą! 260 policjantów uzbrojonych po zęby [WIDEO, ZDJĘCIA]

Bandyta, który podejrzany jest o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem zbiegł z konwoju, przewożącego go do szpitala. Za zbiegłym przestępcą w pościg ruszyło ponad 260 uzbrojonych po zęby policjantów, w tym oddział antyterrorystów.

 

Ponad 260 policjantów z województwa lubuskiego zaangażowanych było w działania poszukiwawcze związane z ucieczką niebezpiecznego przestępcy. Na 30-letnim mężczyźnie ciąży zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dlatego ta akcja była priorytetem dla wszystkich policjantów regionu.

To nie ćwiczenia! Potężna obława za zbiegłym bandytą! 260 policjantów uzbrojonych po zęby (fot.policja.pl)

Gorzowianie zastanawiali się co może oznaczać koncentracja tak dużych sił policyjnych w rejonie ul. Walczaka. Sytuacja spowodowana była ucieczką niebezpiecznego przestępcy, który konwojowany był na badania do szpitala. W momencie wyprowadzania zatrzymanego z radiowozu, mężczyzna uciekł w kierunku ogródków działkowych. Policjanci przystąpili do pościgu oddając strzały ostrzegawcze.

Mężczyzna podczas konwoju oswobodził się z kajdanek założonych na ręce oraz nogi. Szczegółowym ustaleniem wszelkich okoliczności związanych z zachowaniem się policjantów odpowiedzialnych za konwojowanie zatrzymanego, zajmują się specjaliści z Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

To nie ćwiczenia! Potężna obława za zbiegłym bandytą! 260 policjantów uzbrojonych po zęby (fot.policja.pl)

Od tego czasu rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę działania poszukiwacze. Mobilizacja wielu policyjnych sił, aby jak najszybciej dotrzeć do uciekiniera. W akcji brali udział właściwie funkcjonariusze ze wszystkich policyjnych pionów. Kryminalni, śledczy, oddziały prewencji, przewodnicy z psami tropiącymi, ruch drogowy, policyjni antyterroryści, a nawet policyjny śmigłowiec.

Całość działań koordynowana była z centrum operacyjnego w Sztabie Policji KWP w Gorzowie, które powstało decyzją I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. W międzyczasie fotokomunikaty Policji trafiły za pośrednictwem dziennikarzy do społeczeństwa. Te z kolei bardzo licznie były udostępniane na portalach społecznościowych, za co mundurowi bardzo dziękują.

To nie ćwiczenia! Potężna obława za zbiegłym bandytą! 260 policjantów uzbrojonych po zęby (fot.policja.pl)

Lubuscy policjanci pracowali bezustannie. Kluczowa okazała się informacja od kobiety, która zauważyła mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi mężczyzny w rejonie Drezdenka. Niezwykle istotny i godny odnotowania był fakt, że kobieta utrzymywała łączność z dyżurnym, przekazując precyzyjną relację o pozycji zbiega. Wysłani na miejsce policjanci kryminalni oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Drezdenku zatrzymali w efekcie 30-latka. Był zaskoczony i nie stawiał oporu. Mężczyzna podejrzany jest w sprawie o zabójstwo 78-letniej kobiety z Sulęcina.
(źr:policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close