AlarmRegionSportWiadomość dnia

To prawdziwa perełka! Stadion lekkoatletyczny w Rudzie Śląskiej otwarty! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zuzanna Radecka-Pakaszewska znów mogła się poczuć jak na olimpiadzie (zdjęcia jak odpala znicz) a wszystko dzięki otwarciu stadionu lekkoatletycznego, które dziś odbyło się w Rudzie Śląskiej. -Gdybym te 20 lat temu miała takie możliwości, nie musiałabym jeździć do Katowic na treningi czy w ogóle gdzieś w Polskę, byłoby mi łatwiej dojść do wyniku, który osiągnęłam dużo później. To jest podstawa. Cały świat idzie do przodu, dlatego że mają dobre obiekty, bazę treningową – mówiła podczas otwarcia stadionu w Rudzie Śląskiej Zuzanna Radecka – Pakaszewska, olimpijka.

 

W Rudzie Śląskiej jest teraz nie tylko baza, ale i dobry sprzęt. Obiekt został wyposażony w certyfikowane płotki, młoty, kule, dyski czy oszczepy. W dniu inauguracji skorzystali z nich najmłodsi, którzy wzięli udział w 29. Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych. Były to pierwsze zawody rozegrane na tym stadionie. -Jestem zaskoczona, że powstał tu taki stadion. Bardzo mi się podoba – mówi Magda Fraus, uczennica SP nr.40 w Rudzie Śląskiej. -Będzie nam dogadzał ten obiekt we wszystkich zawodach. Mam nadzieję, że wszystkim się będzie podobało – dodaje Anna Słowik, uczennica SP nr.40 w Rudzie Śląskiej.

 

Stadion dostał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co w praktyce oznacza, że na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi Mistrzostw Polski. Na jego budowę miasto wydało ponad 9 mln zł. –Pchnięcie kulą, skok w dal, rzut oszczepem, praktycznie wszystkie dyscypliny sportowe będzie można tutaj uprawiać. To jest obiekt, który zaplanowaliśmy, jako bazę treningową dla stadionu Śląskiego i te wszystkie parametry zdaniem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki on posiada i będzie służył całej metropolii – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Do budowy dołożyło się Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przekazało 1,5 mln złotych.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close