KategoriaRegion

Towary szybciej pojadą z Sosnowca do portów

Będzie sprawniejsza obsługa pociągów na stacji Sosnowiec Dańdówka. Z województwa śląskiego towary szybciej wyjadą w głąb kraju i do portów. Zwiększy się przepustowość linii towarowej, łączącej Dąbrowę Górniczą Towarową z katowickim węzłem kolejowym, Katowicami Muchowiec. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości 61 mln zł.

 

Ostra niestrawność po świętach i strajku nauczycieli! TOP 5 SILESIA FLESZ

 

Będą zmiany na stacji Sosnowiec Dańdówka. W stacji zostaną wymienione tory, przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz sieć trakcyjna. 17 rozjazdów zostanie wyposażonych w system elektrycznego ogrzewania i w zimie nie będzie problemów ze sprawnym przejazdem składów. O bezpieczeństwo zadbają dyżurni ruchu w nowoczesnej nastawni. Projekt przewiduje też przebudowę nastawni w Dąbrowie Górniczej Wschodniej oraz na posterunku odgałęźnym Kozioł wraz z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rewitalizację linii nr 171 w stacji Sosnowiec Dańdówka wraz z przebudową urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Na posterunku odgałęźnym Kozioł (między Dąbrową Górniczą Wschodnią a Towarową) oraz w stacji Dąbrowa Górnicza Wschodnia przebudowane będą nastawnie.

Linia 171 jest linią towarową łączącą Dąbrowę Górniczą Towarową z posterunkiem Panewnik (między Katowicami Muchowiec a Rudą Kochłowicami). Jej rewitalizacja usprawni wywóz towarów z Górnego Śląska w głąb kraju i do portów. Dzięki nowym torom, rozjazdom, sieci trakcyjnej i urządzeniom sterowania ruchem kolejowym, pociągi pojadą szybciej. Prędkość  na stacji wzrośnie do 80 km/h – zwiększy się przepustowość linii, którą pojedzie więcej pociągów.

Inwestycja jest częścią projektu pn. „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP  wraz z przyległymi odcinkami” i odbywa się w systemie „projektuj i buduj”. Jej wartość to ponad  61 mln złotych. Inwestycja zaplanowana jest na lata 2019 – 2021.

Źródło: materiały prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close