Kategorie

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Skorzystajcie z bezpłatnej pomocy prawnej

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku rozpoczął się 18 lutego i potrwa do 24 lutego. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!

18 lutego rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W związku z akcją w wielu miejscach w całej Polsce można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Przedsięwzięcie potrwa do 24 lutego i jest kolejną edycją akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Poza policją włączają się w nią sądy, prokuratury, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 r., która wskazała na konieczność stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia. Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby tych osób oraz przynieść im skuteczną pomoc.

W ramach tej akcji wymienione instytucje uruchomiają punkty bezpłatnej pomocy prawnej. Fachowych porad udzielą, m.in. prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, referendarze,policjanci, asystenci sędziów, aplikanci, psycholodzy czy kuratorzy sądowi.

Poniżej znajdziecie wykaz oraz informacje o organizacjach, które w 2019 roku świadczą pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wykaz ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

 

źr. KPP Cieszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button