Region

Gliwice: Petarda wybuchła w ręce 14-latki

Czwórka nastolatków w wieku od 10 do 14 lat postanowiła odpalić fajerwerki, które wcześniej znalazła. Petarda wybuchła w ręce 14-latki.

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce 19 lutego przed godziną 20.00 w Świbie (pow. gliwicki). Grupa czterech nastolatków w wieku od 10 do 14 lat, na polu rolnym, w okolicy szkoły podstawowej, chciała odpalić dwie znalezione wcześniej petardy. Po bezskutecznym odpaleniu jednej z nich, nastolatkowie dokonali częściowego demontażu petardy i ponownie ją odpalili – tym razem skutecznie. Petarda wybuchła w dłoniach 14-latki, która ją trzymała. Niegroźnych obrażeń doznała dziewczynka, a także 11-latek, który odpalał petardę oraz 10-latek, który z bliska przyglądał się wszystkiemu. Czwarte z dzieci, 11-latek, był w bezpiecznej odległości i nie ucierpiał w wyniku wybuchu. Nastolatkowie zostali przebadani przez lekarzy, a po opatrzeniu ran w postaci, m.in. lekkich poparzeń oraz rozcięć łuków brwiowych, przekazano ich pod opiekę rodziców. Przy nastolatkach znaleziono jeszcze jedną petardę. Jak wynika z ustaleń, był to wyrób przeznaczony do sprzedaży i posiadający certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawą zajmują się śledczy.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close