Region

Tychy: Chciała „postawić policję na nogi”. 54-latce grozi do 8 lat więzienia

Tyscy policjanci zatrzymali 54-latkę, która powiadomiła o podłożeniu ładunku wybuchowego w Komendzie Miejskiej w Tychach. Informacja okazała się fałszywa, a pijana kobieta stwierdziła, że „chciała postawić policję na nogi”. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

W minioną niedzielę, około północy, tyscy policjanci otrzymali z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o odebraniu anonimowego zgłoszenia o podłożonym w komendzie ładunku wybuchowym. Do tyskiej komendy został skierowany policjant z zespołu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Podczas, gdy sprawdzał on jednostkę, wywiadowcy rozpoczęli „namierzanie” sprawcy wywołania alarmu. Funkcjonariusze  ustalili, że za sprawą fałszywego alarmu bombowego, stoi 54-latka. Policjanci sprawdzili, gdzie przebywa kobieta, po czym ją zatrzymali.

Kobieta miała w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu i po konsultacji lekarskiej została osadzona w policyjnym areszcie. Jak sama stwierdziła, chciała „postawić policje na nogi”. Teraz za to, czego się dopuściła, odpowie przed sądem. Za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego, grozi jej kara do 8 lat więzienia.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close