RegionWiadomość dnia

Tychy: Trwa proces zabójcy psa. Obrońcy praw zwierząt żądają 5 lat więzienia![WIDEO]

Znęcał się nad psem a na koniec zadźgał go nożem. W Tychach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie zamordowania psa Nero. 32-latek, który ze szczególnym okrucieństwem zabił psa dziś wyraził skruchę.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

–Bardzo dbałem o tego psa. Poniosły mnie emocje, za dużo wódki wypiłem w ten dzień… i za wszystko przepraszam – mówił dzisiaj w sądzie oskarżony. Do zdarzenia doszło na początku lipca. Z opisu świadków wynika, że oskarżony spożywał z nimi alkohol.

Później pokłócił się z konkubiną a swoje emocje postanowił stłumić na psie. Zwierzę było ciągnięte za smycz, popychane a następnie kilkukrotnie ugodzone nożem. Na obrońcach praw zwierząt, którzy są oskarżycielami posiłkowymi przeprosiny oskarżonego nie zrobiły wrażenia.

-Cóż dadzą słowa przepraszam dla psa, który stracił życie. Ta sprawa ma szczególny charakter, bo w sytuacji gdy rozpadał się związek oskarżonego, gdy nie został obok niego praktycznie nikt – odeszła konkubina, pozbawiając go tym samym możliwości wychowywania ich jeszcze nienarodzonego dziecka. Został mu jedyny przyjaciel obok niego – pies Nero. I w momencie, gdy tak się stało oskarżony w brutalny sposób pozbawił go życia – mówi Dominik Nawa, Fundacja Przystań Ocalenie.

 

CZYTAJ TAKŻE: To ODRAŻAJĄCE, co zrobiono temu psu! [ZDJĘCIA +18]

Śląskie: To odrażające! Jak coś takiego można zrobić psu? Gnił za życia! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA +18]

-Bez wątpienia oskarżony wyczerpał wszelkie znamiona czynu karalnego jakim jest właśnie znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. I z akt sprawy i z zeznań świadków wynika, że to zwierzę katowane było kilka godzin. Zaczęło się to już w mieszkaniu, gdzie już wtedy oskarżony znęcał się nad psem. Sposób w jaki go zamordował był tak okrutny, że nie ulega wątpliwości, że to było znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Wcześniej nie spotkałam się z takim zdarzeniem, a tych spraw sądowych przez wiele lat prowadzę dużo – mówi Katarzyna Kuczyńska, OTOZ Animals.

Obrońcy praw zwierząt chcą, by mężczyzna został skazany na pięć lat bezwzględnego więzienia, przez 15 lat miał zakaz posiadania zwierząt a wyrok został podany do wiadomości publicznej, by stał się przestrogą dla innych znęcających się nad zwierzętami. Chcą także nawiązki pieniężnej, która ma zostać przeznaczona na rzecz ochrony zwierząt.
(Sandra Hajduk)

Znęcał się nad psem a na koniec zadźgał go nożem. W Tychach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie zamordowania psa Nero
Znęcał się nad psem a na koniec zadźgał go nożem. W Tychach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie zamordowania psa Nero
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close