RegionWiadomość dnia

Uchwała antysmogowa pobudziła popyt na zieloną energię? Coraz więcej chętnych na dopłaty do fotowoltaiki [WIDEO]

Zielona energia coraz bardziej popularna? Wiele wskazuje na to, że zapisy uchwały antysmogowej rozbudziły popyt nie tylko na ekologiczne piece, ale i na instalacje fotowoltaiczne i solary.

 

Popyt jest, to i podaż dopasowuje się do potrzeb klientów. Coraz więcej Polaków decyduje się na montaż instalacji przyjaznych środowisku. Tym bardziej, że w myśl tak zwanej uchwały antysmogowej, miasta starają się o dofinansowania. -Na naszej stronie internetowej jest odpowiednia zakładka OZE i tam jest opis tego programu, tam jest też opis tego programu, czyli o co się można ubiegać, dowiedzieć się jakie są wysokości dofinansowania i jak będzie przebiegała cała kwalifikacja – wyjaśnia Piotr Skrabaczewski, z-ca prezydenta Tarnowskich Gór.

Wiele wskazuje na to, że zapisy uchwały antysmogowej rozbudziły popyt nie tylko na ekologiczne piece, ale i na instalacje fotowoltaiczne i solary

Tarnogórzanie w najbliższym czasie będą mogli liczyć na nawet 85% dofinansowania inwestycji. Obejmie ono pompy ciepła, panele solarne, piece na pelet i instalacje fotowoltaiczne. -Najważniejsza jest analiza całego domu i przede wszystkim to, jakie jest zapotrzebowanie na energię, bo od tego zaczynamy- jak wysokie są rachunki i co faktycznie w domu czy w firmie się znajduje, żeby wiedzieć- to jest taki punkt wyjściowy. Drugą kwestią jest to, jak budynek jest usytuowany – tłumaczy Dominika Juszczyk, GABRYPOL, Katowice.

 

Jeśli instalacja jest dobrze dobrana, wysokość rachunków za prąd ograniczona jest do minimum, a przy okazji znacznie ogranicza się emisję dwutlenku węgla. -Chcemy trafić do świadomości ludzi przez dzieci być może. Będą gry miejskie, będą akcje edukacyjne szerokiego zasięgu i myślę, że będzie też kilka takich ciekawostek, które będą, nazwijmy to, spektakularne – mówi Mariusz Jarzombek, UM Tarnowskie Góry.

Wiele wskazuje na to, że zapisy uchwały antysmogowej rozbudziły popyt nie tylko na ekologiczne piece, ale i na instalacje fotowoltaiczne i solary

Wniosek można złożyć między 12 a 26 stycznia. W najbliższym czasie w Tarnowskich Górach ruszy też konkurs na ulicę z najczystszym powietrzem, a szkoły otrzymają od miasta czujniki czystości powietrza. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close