KrajRegion

Uciekał przed policją. Staranował bramę, później schował się w kojcu dla psa. 19-latek był poszukiwany

Policjanci podjęli pościg za osobowym volkswagenem, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że samochód prowadził 19-latek, który był poszukiwany przez policję.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: Czym żyją internety? TOP 5 newsów Silesia Flesz!


Wałbrzych. 19-latek jechał ul. Wrocławską w kierunku Podzamcza. Na widok patrolu młody mężczyzna przyspieszył, dlatego funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego celem dokonania kontroli drogowej. Kierujący pomimo to, dalej kontynuował jazdę uciekając ulicami De Gaulle’a i Gagarina, aż skręcił w ulicę Kamienną. Tam po staranowaniu bramy wjazdowej do jednej z posesji został zatrzymany, kiedy uciekając pieszo, schował się w kojcu dla psa.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda na Wszystkich Świętych 2018. Będzie wiało chłodem?

Pogoda na Wszystkich Świętych 2018. Będzie wiało chłodem?

19-letni mieszkaniec Świdnicy w trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy.

Młodociany przestępca odpowie teraz za niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Mężczyzna w związku z tym, że był osobą poszukiwaną trafił do Zakładu Poprawczego w Świdnicy, za popełnienie wcześniej innych czynów zabronionych.

 

(źr: Policja Wałbrzyska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close