Region

Uczłowieczyć autyzm – wyjątkowy projekt ruszył w Katowicach [WIDEO]

Uczłowieczyć autyzm – pod takim hasłem wystartowała dziś kampania społeczna, której organizatorem jest Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny Metis w Katowicach.

 

NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ! ZOBACZCIE WIDEO


-U nas w Polsce autyzm jest mylony z agresją, bezczelnością, z zachowaniem bez zasad. A to nie o to chodzi. To ludzie, którzy w sposób inny niż my neurotypowy odbierają świat. A to często zachowania obronne, których wielu nie rozumie. Stąd kampania, która ma edukować i uświadamiać – mówi Anita Wieloch, Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis

-Część uważa, że to jest dziecko bez kontaktu bez więzi, a część uważa, że jednak tam więź jest – mówi dr Maria Piszczek, psycholog. Najnowsze statystyki Światowej Organizacji Zdrowia informują o coraz większej liczbie dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem. Przyczyn jest wiele.

Koszmar w Zabrzu! 18-latek po dopalaczach zadźgał matkę nożem! [ZDJĘCIA]

-To niestety zbyt dużo telewizora, zbyt dużo telefonów komórkowych, to jedzenie, czy zanieczyszczenie powietrze. Tych czynników jest bardzo wiele, żaden nie jest taki, który występuje u wszystkich. Nic nie powtarza się w autyzmie na 100 proc. U każdego jest inaczej – wyjaśnia dr Anna Prokopiak, Uniwersytet Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie.

W czasie kampanii społecznej odbędą się konferencje, sesje, wykłady i warsztaty. Nauczyciele i opiekunowie otrzymają również materiały edukacyjne.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close