AlarmRegionWiadomość dnia

W Urzędzie Miasta Bytom zabrakło pieniędzy na wypłaty? Mogą być 2 tygodnie później! [WIDEO]

Czy w bytomskim urzędzie brakuje już pieniędzy na wypłaty? Chodzi o decyzję prezydenta miasta, Damiana Bartyli.

Urzędnicy miejscy otrzymali w Bytomiu informacje o decyzji prezydenta, w myśl której wypłaty mogą dostać prawie 2 tygodnie później niż zwykle.

-Jest projekt zarządzenia, który został skonsultowany ze związkami zawodowymi działającymi w Urzędzie Miejskim, dotyczący zmiany regulaminu wynagradzania. Rzeczywiście jest tam zapis, że termin wypłaty przesuwa się do 10 kolejnego miesiąca. Wynika to z usprawnienia przepływów finansowych w urzędzie, ma to usprawnić cały ten proces – wyjaśnia Łukasz Wiejacha, sekretarz Bytomia.

Czy w bytomskim urzędzie brakuje już pieniędzy na wypłaty? Chodzi o decyzję prezydenta miasta, Damiana Bartyli

W taki cel przesunięcia urzędniczych pensji nie wierzy jednak opozycja. Według jej przedstawicieli to kolejny dowód na to, w jak złym stanie są finanse miasta. -W poprzednich miesiącach były już drobne opóźnienia w opłatach za ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne za urzędników i nauczycieli. Teraz już na same pensje prezydent ma problem znaleźć pieniądze. My mamy poważne wątpliwości, czy to jest zgodne z prawem, dlatego, że to zarządzenie powoduje, że w styczniu pan prezydent chce płacić pensje grudniowe, a Regionalna Izba Obrachunkowa już raz zanegowała takie rozwiązanie – mówi Michał Bieda, radny Rady Miejskiej w Bytomiu.

Jest projekt zarządzenia, który został skonsultowany ze związkami zawodowymi działającymi w Urzędzie Miejskim, dotyczący zmiany regulaminu wynagradzania

O problemach finansowych Bytomia głośno jest od kilku miesięcy. Bliżej jest także do referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Nadzór prawny wojewody uznał, że uchwała dotycząca referendum nie narusza prawa, co oznacza, że komisarz wyborczy może wyznaczyć datę przeprowadzenia referendum.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “W Urzędzie Miasta Bytom zabrakło pieniędzy na wypłaty? Mogą być 2 tygodnie później! [WIDEO]”

  1. Pensje dla nauczycieli w Jaworznie. Trwa komisja Rady Miejskiej w tej sprawie. Tymczasem pytamy Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna, co sądzi o całej awanturze i jakie są przyczyny braku środków na pensje dla jaworznickich nauczycieli. Ja wiem jedno, że brak pieniędzy dla nauczycieli i nie tylko, bo dla innych ludzi tak samo brakuje na pensje i dla emerytów też brak podwyżek, ale nie brakuje dla Kaczyńskiego na ochronę i na miesięcznice na jedno wydają 2 miliony a na drugie milion osiemset tysięcy rocznie to na to rząd i partie mają. A czy chociaż odprowadza do urzędu skarbowego darowiznę to na pewno nie. A teraz narodzie masz odpowiedź jak będą wybory, na jaką partie głosować. PSL, PO i PIS już byli i co zrobili dla narodu czy dla siebie. Jedynie, co mogli zrobić to długi, co twierdzą, że to dług publiczny tylko, co z tego naród miał chyba jedynie głód i brak dach nad głową nie mówię o leczeniu Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close