Region

UWAGA kierowcy! Utrudnienia na Sokolskiej w Katowicach. Będą objazdy

Utrudnienia na Sokolskiej w Katowicach rozpoczną się 18 czerwca. Właśnie wtedy rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów. W tym miejscu powstanie rondo.

18 czerwca wyłączona zostanie z użytku część skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską. Zostanie utrzymany ruch w relacji w prawo z ul. Sokolskiej na ulicę Misjonarzy Oblatów w kierunku al. Korfantego i ul. Katowickiej, a także ruch od strony ulic Stęślickiego i Iłłakowiczówny prosto w kierunku al. Korfantego.

Przebudowa skrzyżowania spowoduje również wyłączenie z użytku chodnika od strony ul. Iłłakowiczówny oraz, w kolejnym etapie robót, chodnika od strony ul. Sokolskiej. Zostaną wyznaczone tymczasowe ścieżki dla pieszych na obszarze objętym pracami.

Na czas prowadzonych prac zostaną wprowadzone trasy objazdowe dla linii autobusowych:

Linie nr: 0, 30, 30N, 50, 168 i 296 po obsłudze przystanku „Katowice Chorzowska” w kierunku Józefowca pojadą ulicami: Sokolską, Morcinka, Grażyńskiego (obsługa przystanku „Koszutka Kościół” będzie realizowana w tymczasowej lokalizacji przy ul. Grażyńskiego), Misjonarzy Oblatów NMP, do ul. Iłłakiewiczówny.

Linie nr: 11, 70, 177, 657, 950, (dotyczy kursów tylko w kierunku centrum Katowic) po obsłudze przystanków „Koszutka Słoneczna” oraz „Koszutka Katowicka” pojadą ulicami: al. Korfantego, Morcinka (obsługa przystanku „Katowice Morcinka”), do włączenia się na rozkładowe trasy przejazdu.

Linie nr 108 i 109 po obsłudze przystanku „Koszutka Katowicka” w kierunku Józefowca pojadą ulicami: al. Korfantego, Morcinka, Grażyńskiego (obsługa przystanków „Katowice Morcinka” i „Koszutka Kościół” w tymczasowej lokalizacji przy ul. Grażyńskiego), Misjonarzy Oblatów NMP, do ul. Iłłakiewiczówny.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close