AlarmKrajRegionWiadomość dnia

UWAŻAJCIE! Nie dajcie się nabrać! Tak działa OSZUSTWO NA NR TELEFONU!

Policjanci otrzymali ostatnio od pewnej mieszkanki Tarnowskich Gór informację, że w skrzynkach pocztowych znajdują się podejrzane kartki z prośbą o telefon… Kartka napisana jest markerem "proszę o pilny kontakt pod nr telefonu 895 5…, WAŻNE!!!". Dzwoniąc pod ten numer można było usłyszeć jedynie kilka sygnałów, a następnie odnieść wrażenie, że połączenie zostało zakończone. W rzeczywistości trwało jednak ono nadal, a dzwoniącemu, jeśli sam nie zakończył połączenia, naliczane były duże koszty.

Z naszych informacji wynika, że podobne sygnały policja otrzymuje także w innych miastach regionu! Mundurowi apelują:

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą otrzymać podobny list. Pod żadnym pozorem nie dzwońmy pod numery z kartki, gdyż może to nas narazić na poważne koszty. Zwracamy się z prośbą do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy w swojej skrzynce pocztowej znajdą list z nieznanego źródła z prośbą o kontakt. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close